Vznikla iniciativa ZA LUŽÁNKY, chce do Brna vrátit špičková sportoviště

Moravská metropole si stále užívá status úřadujících mistrů nejvyšší české hokejové ligy, dlouhou tradici má i fotbalová Zbrojovka. Ani jeden z legendárních týmů ale nemá svůj důstojný stánek, hokejová hala dokonce nepostačuje ani kapacitně. Nabízí se řešení v podobě obnovení sportovišť na místě, jež má pro brněnský sport tradiční význam – v oblasti Ponavy. Vznikající iniciativa ZA LUŽÁNKY! si bere za úkol upozornit na širokou podporu, kterou má výstavba stadionů mezi obyvateli Brna, a přesvědčit vedení města, aby rozhodlo o obnovení slavného areálu. Postavila se za ni řada vynikajících jmen z oblasti brněnského sportu, například Josef Hron, Petr Švancara či Lubomír Oslizlo.

Hokejisté Robert Kántor, Lubomír Oslizlo, Michal Konečný, Petr Hubáček, Alexandr Elsner, fotbalisté Petr Švancara, Richard Dostálek, Jan Mároši či Karel Jarůšek. To jsou jen některé příklady výborných brněnských sportovců, kteří se rozhodli založit iniciativu ZA LUŽÁNKY. „Spustili jsme web www.zaluzanky.cz, na kterém příznivci i zvědavci najdou naše podporovatele z řad místních (nejen) sportovních legend a zároveň mohou sledovat aktuální dění ohledně vývoje výstavby areálu. Těší nás, že jim na brněnském hokeji a fotbalu stále záleží a rádi by viděli hrát Kometu a Zbrojovku v moderních halách, které odpovídají významu obou klubů. Samozřejmě bude následovat celá řada dalších aktivit,“ říká bývalý ligový fotbalista Petr Švancara.

Nejlepší řešení iniciativa vidí v obnově areálu za Lužánkami, kde dlouhá léta fungoval jak hokejový, tak fotbalový stadion. „Nejde jen o tradici, ale třeba o výbornou dopravní dostupnost," zdůrazňuje Švancara.

Areál na Ponavě prospěje i dalším brněnským sportům

Pokud brněnský hokej a fotbal najdou své útočiště za Lužánkami, budou z toho profitovat i další brněnské sporty. „Například stávající hokejovou halu budou moci využít místní florbalisté či basketbalisté, kteří si také stěžují na nedostatek místa. Vybudování nových sportovišť by tedy jejich problém dokonale vyřešilo,“ přibližuje Petr Švancara. Nové stadiony by navíc měly sloužit také k pořádání kulturních akcí – svou kapacitou a moderností budou vyhovovat i pořádání koncertů a dalších akcí.

O iniciativě Za Lužánky

Jejím cílem je zasadit se o řešení současné neuspokojivé situace nejen dvou oblíbených brněnských sportů, kterým aktuálně chybí odpovídající zázemí. Usiluje o postavení obou stadionů v oblasti Ponavy, jež byla se sportem vždy spjata – tento stav narušil až vývoj v posledních 20 letech. Snaží se prosadit, aby vedení města tento areál obnovilo. Iniciativa nemá žádný vztah k Liboru Procházkovi, doufá v konstruktivní dohodu mezi podnikatelem a Brnem, která by umožnila výstavbu sportovišť a oživení celé oblasti. Mluvčím iniciativy je Petr Švancara.

Kontakt pro média:

Petr Švancara; +420 602 849 322; info@zaluzanky.cz

Přidáno 8. 3. 2018

Galerie

Obrázek č.1
Obrázek č.1

Novinky

další

Brno bude dál jednat s Procházkou

Nejsem tím, kdo blokuje pozemky za Lužánkami, říká podnikatel Procházka

Textař a zpěvák NENY o skladbě Modlitba za Lužánky

Blíží se promítání filmu o oživení stadionu za Lužánkami

Brněnský sport patří za lužánky!